ФАКТФАЙЛ: Десподов вкара своя гол №20 в елита, Тиаго не се е разписвал от 9 часа

7 Dni CSKA17.09.20183060
ЦСКА Черно море (1)1

ЦСКА се върна на върха в Първа лига поне за един ден, след като победи Черно море с 3:1 на “Армията”. Точни за успеха на червените бяха Едвин Джеси, Кирил Десподов и Рубен Пинто.

Кирил Десподов вкара своя гол №20 в елита. 16 от попаденията му са за ЦСКА, другите 4 – за Литекс. Рубен Пинто пък реализира 8-ото си попадение за ЦСКА при успеха над Черно море в събота. Всичките му голове са в първенството, като той има 62 мача в елита.

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ СЛЕД МАЧА ЦСКА – ЧЕРНО МОРЕ

• Али Соу стана 20-ият използван футболист от ЦСКА в Първа лига този сезон. Гамбиецът е е 12-ият чужденец.
  • Кирил Десподов вкара своя гол №20 в елита. 16 от попаденията му са за ЦСКА, другите 4 – за Литекс. Общо този сезон Десподов се е разписал 6 пъти, като прави впечатление, че всичките му голове са на “Армията” – по 2 срещу Верея (4:0) и Адмира (3:0) и един срещу Дунав (3:0) и Черно море (3:1).
  • Рубен Пинто реализира 8-ото си попадение за ЦСКА при успеха над Черно море в събота. Всичките му голове са в първенството, като той има 62 мача в елита. При още 2 участия Пинто ще излезе на 3-то място сред чужденците по участия за ЦСКА в Първа лига. Повече от него имат Маркиньос (114), Ибрахима Гай (110) и Мишел Платини (63).
  • Головете на Десподов и Пинто срещу Черно море бяха първите за ЦСКА с удари извън наказателното поле в шампионата този сезон.
  • Тиаго не се е разписвал от 520 минути в първенството, или близо 9 часа. Срещу Черно море пък португалецът за първи път този сезон се появи като резерва.
  • Мауридес не се разписа във втори пореден мач на ЦСКА след 0:0 с Ботев Пд и 3:1 над Черно море. Това е най-дългият период без попадение на бразилеца, откакто е в отбора.
  • Мауридес остава лидер по системата “гол+пас” със 7 точки – 5+2. Десподов обаче го доближава с 6 – 4+2. На третото място се утвърди Джеси с 4 – 2+2.
  • ЦСКА бележи поравно през двете полувремена – по 8 гола. Отборът се разписва най-често между 31-ата и 45-ата и 46-ата и 60-ата минута – по 4 пъти.