Джеси влезе в историята на ЦСКА! Само четирима чужденци са вкарвали в първата минута

7 Dni CSKA18.09.20185170
ЦСКА - Черно море, Едвин Джеси

Срещу Черно море Едвин Джеси (ЦСКА) вкара гол още в 15-ата секунда на двубоя и това бе най-бързото попадение в Първа лига на чужденец в клубната история. Друг легионер, но с екипа на Ботев Пд – Жоао Пауло, бе с 2 секунди по-бърз при отбелязването на гол във вратата на Левски при равенството 1:1 в Коматево на 30 октомври 2016 г.

Рекордът за най-ранно попадение в бившата А група, откакто има достоверни статистически данни, принадлежи на бившия централен нападател на моряците Мирослав Манолов който е точен в 8-ата секунда на двубоя Монтана – Черно море (1:3), игран на 22 март 2012 г.

Само още четирима легионери имат голове за армейците, отбелязани в първата минута. Винаги когато легионер се разпише за армейците “от съблекалнята”, впоследствие ЦСКА печели двубоя. Бразилецът Клаудиней Ней пък вкара най-бързия гол на чужденец в мач от евротурнирите – в 53-ата секунда на двубоя Омония – ЦСКА (1:1) в Никозия, игран на 16 август 2007 г.