ЦСКА прегази Ботев! Новият таран блесна с гол

7 Dni CSKA22.09.20189330
ЦСКА - Ботев Враца, Али Соу, Стивън Перейра

ЦСКА победи Ботев Враца с 2:0 като гост на стадиона в Монтана в двубой от 9-ия кръг на Първа лига. Успехът дойде след автогол на Божинов, който пропусна дузпа в 55-ата минута, и попадение на Али Соу.

ЦСКА започна добре двубоя и още във втората минута Десподов навлезе опасно в наказателното поле на Ботев, но Петър Атанасов се намеси добре и предотврати опасността.

Последва опасна атака на Джеси, но отбраната на домакините се справи.

В 14-ата минута вратарят на Ботев Враца Краси Костов направи грешка, след като не прецени добре една ситуация и си заложи топката за изпълнение на свободен удар, какъвто нямаше, и съдията Железов отсъди пряк свободен удар за ЦСКА.

Зад топката застана Десподов, стреля, кълбото се удари в гредата и от крака на Валери Божинов, който се беше върнал да помага в защита влезе във вратата и ЦСКА поведе.

Пет минути по-късно Петър Атанасов вкара топката във вратата на ЦСКА, но имаше вдигнат флаг за засада.

ЦСКА продължи да доминира на терена и Соу и Десподов тормозеха отбраната на домакините. В 38-ата минута Соу беше изведен отлично зад отбраната на Ботев и се разписа във вратата на Костов за 2:0.

Домакините отвърнаха с удар на Йордан Апостолов, който беше спасен от Черниаускас.

През втората част най-интересната ситуация дойде в 55-ата минута, когато Петър Атанасов беше спънат от Чорбаджийски в наказателното поле на ЦСКА, последва дузпа, която беше пропусната от Валери Божинов, който нацели страничния стълб на вратата охранявана от Черниускас.

В 72-ата минута страничният стълб на вратата на ЦСКА отново беше нацелен от Божинов, но имаше и сигнал за засада. Четири минути по-късно Ненов пусна пас към Божинов, а при опита си да изчисти кълбото Дюлгеров създаде затруднения на Черниаускас, но той спря топката на голлинията.

ЦСКА съумя да запази преднината си от два гола и заслужи победата с 2:0. Така ЦСКА излезе начело в класирането с актив от 22 точки и по-добра голова разлика от Левски, а Вечното дерби наближава. Ботев Враца са 11-ти с 8 точки.

Ботев (Враца) – ЦСКА 0:2
0:1 Валери Божинов (13-автогол)
0:2 Али Соу (39)

Ботев (Враца): 33. Красимир Костов, 58. Атанас Фиданин (42 мин. 30. Валери Домовчийски), 37. Венцислав Керчев, 26. Мариян Иванов, 11. Андреас Васев, 19. Ивайло Михайлов, 6. Даниел Гаджев, 88. Йордан Апостолов, 71. Емил Стоев (64 мин. 94. Юлиан Ненов), 86. Валери Божинов, 10. Петър Атанасов (88-17. Спас Георгиев)

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 25. Стивън Перейра (57 мин. 23. Александър Дюлгеров), 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 14. Ангел Лясков, 16. Жанио Бикел, 6. Рубен Пинто (81 мин. 15. Кристиян Малинов), 8. Едвин Джеси, 19. Кирил Десподов, 20. Тиаго, 22. Али Соу (73 мин. 9. Мауридес)