Това никой на “Армията” не го е очаквал! №1 по асистенции в Първа лига през миналия шампионат още не е дал голов пас

7 Dni CSKA24.09.201812510
ЦСКА - Ботев Враца, играчи, радост

ЦСКА победи Ботев Враца с 2:0 като гост на стадиона в Монтана в двубой от 9-ия кръг на Първа лига. Успехът дойде след автогол на Божинов и попадение на Али Соу.

Новият нападател на армейците стана 7-ият различен голмайстор на ЦСКА от началото на сезона. В същото време обаче негативната серия на неговия съотборник – Тиаго Родригес, продължава да притеснява всички на “Армията”.

Португалецът вече няма гол над 10 часа, а в същото време №1 по асистенции в Първа лига през миналия шампионат дори няма и голов пас през настоящата кампания.

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ СЛЕД МАЧА С БОТЕВ (ВРАЦА):

• Али Соу стана 7-ият различен голмайстор на ЦСКА от началото на сезона, след като се разписа срещу Ботев Вр (2:0). Лидер по попадения е Мауридес (5), следван от Десподов (4), Пинто (2), Джеси (2), Тиаго (1), Жоржиньо (1) и Соу (1). Има и 2 автогола в полза на ЦСКА – на Ковачев от Дунав и Божинов от Ботев Вр.
  • Вече само двама играчи нямат пропусната минута за ЦСКА в елита – вратарят Черниаускас и капитанът Бодуров. Срещу Ботев Вр Секулич за първи път не взе участие в шампионатен двубой. Във всички 9 мача са играли Черниаускас, Бодуров, Мауридес, Пинто, Малинов и Тиаго.
  • ЦСКА бележи най-често между 31-ата и 45-ата минута – 5 гола. Армейците са били точни 10 пъти през първите полувремена и 8 след почивката.
  • Крилото Едвин Джеси поведе по асистенции в отбора с 3. След него са Мауридес и Десподов с по 2.
  • Тиаго няма гол за ЦСКА вече над 10 часа – 610 минути. В първенството той вкара на Витоша Б (2:0) преди два месеца – на 29 юли.
  • Тиаго бе №1 по асистенции за ЦСКА и в Първа лига през миналия сезон с цели 15. През настоящия шампионат португалецът няма нито един голов пас.
  • Халфът на армейците Жанио Бикел не беше записвал повече от едно полувреме този сезон – той бе титуляр срещу Локо Пд (2:0) и Лудогорец (0:1), но бе заменян още на почивката. Срещу Ботев Вр  обаче Бикел игра 90 минути.
  • Перейра попадна сред стартовите 11 едва за втори път в първенството, след като записа цял мач срещу Лудогорец.
  • ЦСКА постигна две поредни победи за първи път от почти два месеца – в периода 22 юли – 5 август червените бяха в серия от 5 успеха (3 за първенство и 2 в Лига Европа).
  • Левият бек Ангел Лясков беше титуляр за червените в 8-и пореден мач във всички турнири. Той играе неизменно от първия двубой с Копенхаген (1:2 на 9 август), преди който Жеферсон се контузи.
  • В двубоя с Ботев Вр бе отсъдена първата дузпа срещу ЦСКА в първенството този сезон. Въпреки че армейците са лидери и имат най-резултатната атака, обаче те още не са получили наказателен удар в първенството.