Отличен за ЦСКА и във втория тест на “Огоста”, “червените” продължават напред за Купата на България

7DNI CSKA25.09.20187320
Монтана - ЦСКА, Купа на България, Жанио Бикел

ЦСКА се наложи с 2:0 при гостуването си на Монтана и се класира на 1/8-финалите за Купата на България. Попаденията паднаха през втората част. Първо в 52-ата минута Евандро откри с глава, а в добавеното време на двубоя Али Соу бе изведен сам срещу вратаря Орлинов и оформи крайния резултат. Така ЦСКА завърши мисия “Монтана” с нова победа с 2:0, след като в събота се наложи и над Ботев Враца на същия стадион, но в мач за първенството.

Нестор Ел Маестро бе направил осем промени в сравнение с последния двубой от Първа лига. Шанс за изява получиха хърватският страж Данте Стипица, който направи официален дебют, нападателят Евандро, младокът Стойчо Атанасов и опитният Станислав Манолев. И за четиримата това бе първи мач като титуляри от началото на сезона. Секулич пък за първи път бе използван като ляв бек.

В предни позиции Ел Маестро заложи на бразилския тандем Мауридес и Евандро. В средата на терена пусна Кристиян Малинов за сметка на получилия почивка Рубен Пинто. Мястото си на терена отстъпиха и Едвин Джеси и Кирил Десподов, съответно на Станислав Манолев и Жоржиньо. Наставникът на Монтана
Ферарио Спасов също бе направил промени по своя състав, но значително по-малко.

ЦСКА наложи контрол на топката в началните минути, но така и не успя да осъществи натиск през първото полувреме. В 10-ата минута Евандро стреля от дистанция, но право в ръцете на Орлинов. Минута по-късно Секулич отляво копна елегантно над защитата на домакините към Жоржиньо, но крилото бе блокирано от притичалия Михов. Темпото на игра бе високо и двата отбора предложиха здрава битка в
центъра на терена. Централният нападател на армейците Мауридес бе принуден да търси топката в по-задни позиции. Много активен бе Жоржиньо, но крайните защитници на Монтана Попов и Ташев се справяха с набезите на бързака. В 29-ата минута Станислав Манолев изпусна най-чистото положение за червените, стреляйки с глава над вратата отблизо след центриране на Евандро. Малко по-късно Спас Георгиев направи отличен пробив отляво, но центрирането му към Тасев бе пресечено от Чорбаджийски. Първото полувреме закономерно приключи без голове.

Армейците започнаха вихрено втората част. В 52-ата минута Станислав Манолев изпълни корнер отляво. Крилото центрира на първа греда, където Евандро успя да изпревари Йорданов, Атанас Илиев и вратаря
Орлинов, за да се разпише с глава. В 57-ата минута Монтана имаше претенции за дузпа за нарушение на Стойчо Атанасов срещу Сергей Георгиев, но главният съдия Радослав Гидженов правилно посочи играта да продължи. В следващите минути домакините се активизираха. Сергей Георгиев проби през центъра и пусна елегантен пас зад гърба на отбраната към Николай Цветков, но влезлият като резерва халф, останал очи в очи със Стипица, стреля в тялото на вратаря. В 73-ата минута и армейците поискаха дузпа, но отново Радослав Гидженов не посочи бялата точка. Много активният Жоржиньо продължи да тормози отбраната на Монтана, но имаше проблем при завършващия пас и удар. В 82-ата минута изстрел с глава на Мауридес
след ново центриране от корнер премина покрай левия страничен стълб на Орлинов. Една по-късно стражът на домакините улови шут от дистанция на Жоржиньо. Червените успяха да затворят подстъпите си към вратата, недопускайки опасни атаки пред Стипица. Ел Маестро включи в игра Али Соу за сметка на голмайстора Евандро, за да освежи атаката на тима си. В 87-ата минута Секулич отляво центрира към Мауридес, който от точката на дузпата стреля с глава над вратата.

В продължението Жоржиньо бе изведен сам срещу вратаря от Мауридес, но си поведе твърде силно топката и тя бе уловена от стража. Малко след това обаче Антов организира отлична контраатака, извеждайки Али Соу, който видя излезлия напред Орлинов и го преодоля с техничен удар по земя от около 30 метра – 2:0 за ЦСКА и точка на спора.

Монтана – ЦСКА 0:2
0:1 Евандро (52)
Али Соу (90+2)

Монтана: 1. Марин Орлинов, 5. Стефан Цонков, 3. Иван Михов, 4. Галин Ташев, 2. Васил Попов (63 мин. 23. Даниел Георгиев), 13. Йордан Йорданов, 20. Димитър Илиев (59 мин. 11. Димитър Георгиев), 21. Румен Трифонов (46 мин. 77. Николай Цветков), 8. Тони Тасев, 9. Атанас Илиев, 22. Сергей Георгиев

ЦСКА: 1. Данте Стипица, 2. Стойчо Атанасов, 5. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски, 27. Борис Секулич, 16. Жанио Бикел, 15. Кристиян Малинов, 11. Станислав Манолев (86 мин. 26. Валентин Антов),  7. Жоржиньо, 9. Мауридес, 10. Евандро (81 мин. 22. Али Соу)