ЦСКА размаза Левски в последното вечно дерби играно на 29-о число

7 Dni CSKA27.09.20186420
Левски - ЦСКА, Давид Симао, Арсенио Нунеш

В събота за първи път ЦСКА и Левски ще се изправят един срещу друг за първенство на 29 септември. На 29-о число от календара обаче съперниците са мерили 7 пъти сили в шампионата – два пъти през април, два пъти през октомври и по веднъж през март, май и ноември. Както в дербитата през септември, така и в тези на 29-о число от месеца сините имат леко предимство – спечелили са 3 победи, равенствата са 2, а 2 пъти победител е ЦСКА, при голова разлика 10-9 в полза на тима от “Герена”. Интересното е, че отново
нито един от двубоите не е завършвал при нулево равенство.

ЦСКА печели последния сблъсък, игран на 29-о число от месеца – с 3:0 на 29 април 2017 година. Тогава армейците са водени от Стамен Белчев. Те повеждат още в 1-ата минута с гол на Давид Симао. През втората част Густаво Кулма удвоява в 67-ата, а с второто си попадение в срещата Симао в 82-ата минута прави победата класическа. От настоящия отбор на червените тогава на терена са Николай Бодуров,
Божидар Чорбаджийски, Станислав Манолев, Кристиян Малинов и Кирил Десподов. В състава на сините пък са останали Давид Яблонски и вратарят Николай Кръстев, както и влезлите като резерви младоци Ивайло Найденов и Станислав Иванов.

Най-резултатната победа на Левски на 29-о число е с 4:1 през октомври 1977 година.

2016/17 29.04.2017 г. Левски – ЦСКА 0:3
ОБЩО: 7 мача, 2 победи за ЦСКА, 2 равенства, 3 победи за Левски, 10-9 в полза на Левски