Сватбата за пети път ще свири дербито ЦСКА – Левски! Реферът никога не е показвал…

7 Dni CSKA29.09.20187190
ЦСКА - Лудогорец, Кевин Меркадо, Ивайло Стоянов

Ивайло Стоянов ще свири за пети път в своята кариера вечното дерби на България ЦСКА – Левски. В три случая той е надувал свиркат в шампионатни сблъсъци, а веднъж – двубой за купата.

В първия мач на 21 април 2014 година ЦСКА побеждава сините с 3:1. Вторият двубой, който свири Ивайло Стоянов на 25 октомври 2014 година, е спечелен отново убедително от армейците с класическото 3:0. Третата шампионатна среща завършва 1:1 на 15 октомври 2016 година. През тази пролет той ръководи и първия полуфинален сблъсък между вечните съперници за купата. Левски печели с 2:0. За отбелязване е, че в тези четири дербита реферът не е извадил нито един червен картон – това си е постижение.

В дебюта на Стоянов в Мач №1 у нас съперниците не успяват да си вкарат гол през първата част. През втората Косоко дава аванс на червените в 58-ата минута, а Радослав Цонев изравнява в 81-ата. Червените
обаче стигат до успеха с точни изстрели на Иван Стоянов в 86-ата и Иван Маркович в добавеното време. Арбитърът пък охлажда страстите на терена с 10 жълти картона – 6 за сините и 4 за армейците.

На 25 октомври 2014-а Стоянов трябва да решава дали мач между двата тима ще има заради падналия сняг. Тогавашният треньор на Левски Георги Иванов-Гонзо държи срещата да се проведе. В крайна сметка
отборите излизат на терена, а червените помитат съперника и стигат до класическа победа с точни изстрели на Тони Силва, Серджиу Буш и Борис Галчев.

На 15 октомври 2016 сините поведоха с 1:0 с гол на Нар, а ЦСКА изравни от дузпа – точен бе Преслав Йорданов. Тази пролет Стоянов води и дерби за купата. В него Левски постигна първата си победа над червените при този рефер – 2:0 с 2 попадения на Серджиу Буш.