Фактите са красноречиви: ЦСКА изостава от миналогодишния график

7 Dni CSKA01.10.20184430
ЦСКА - Левски, Рубен Пинто

ЦСКА загуби с 0:1 първото за сезона вечно дерби с Левски.

Най-притеснителното след мача е, че армейците вече изостават от представянето си по същото време на миналата година.

ФАКТФАЙЛ СЛЕД ВЕЧНОТО ДЕРБИ

• След изиграването на първите 10 кръга от първенството ЦСКА вече изостава от представянето си по същото време през миналата година. Сега армейците са 3-и, като имат 22 точки със 7 победи, 1 равенство и 2 загуби при 18:4 голова разлика. Те са на 3 пункта от Левски и 1 от Лудогорец. След първите 10 кръга на сезон 2017/18 г. ЦСКА беше първи с 25 точки при 8 победи, 1 равенство и 1 загуба и доста по-добра голова разлика – 28:6.
  • Тиаго влезе в много сериозен сух режим. Той не е бил точен от 684 минути – за последно при 2:0 над Витоша на 29 юли.
  • Четирима играчи на ЦСКА вече имат по 3 жълти картона – Бодуров, Пинто, Десподов и Лясков.
  • Халфът Рубен Пинто вече е третият чужденец с най-много шампионатни участия за армейците – 64, след като изпревари Мишел Платини (63). Пред португалеца са единствено Маркиньос (114) и Ибрахима Гай (110).
  • Червените допускат повече голове през първото полувреме – 3 срещу 1 след почивката.