Мауридес удари 10 гола за ЦСКА! Тиаго пък отсесе: 748 минути голова суша стигат

7 Dni CSKA08.10.20185900
Септември (София) - ЦСКА, Мауридес Роке Жуниор, Стивън Перейра

ЦСКА пое глътка въздух след загубата във вечното дерби, като победи Септември с 3:0 на стадион “Васил Левски”. Мауридес и Тиаго сложиха край на сериите си без гол, а Манолев вкара от фаул в края – негово първо попадение през сезона.

С попадението си от дузпа през първото полувреме, Мауридес вече има 10 гола с екипа на ЦСКА във всички турнири – 6 в Първа лига и 4 в Лига Европа. Наказателният удар пък бе първият за армейците за от началото на сезона.

Плеймейкърът на ЦСКА Тиаго пък сложи край на над двумесечния си период без попадение. Срещу Септември той бе точен след 748 сухи минути.

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ СЛЕД МАЧА

• Нападателят на ЦСКА Мауридес вече има 10 гола за отбора във всички турнири – 6 в Първа лига и 4 в Лига Европа. Той се разписа от дузпа при 3:0 над Септември. Това бе общо 17-и гол за Мауридес през 2018 г. Бразилецът има и 7 шампионатни попадения за елитния португалски Беленензес.
  • ЦСКА получи първа дузпа този сезон при успеха над Септември. Червените не бяха изпълнявали наказателен удар в първенството от последния кръг през миналия сезон – тогава Десподов реализира за крайното 1:0 над Берое.
  • Станислав Манолев стана 8-ият различен голмайстор на ЦСКА през този сезон. При 3:0 над Септември той реализира 5-ото си шампионатно попадение за червените – директно от фаул. Манолев има 58 мача за армейците в Първа лига.
  • Голът на Манолев беше втори за ЦСКА от пряк свободен удар този сезон след изпълнението на Десподов при 3:1 над Черно море.
  • Тиаго сложи край на над двумесечния си период без попадение – срещу Септември той бе точен след 748 сухи минути. Мауридес пък реализира за първи път от 26 август при 4:0 над Верея – след 328 минути.
  • Само двама играчи на ЦСКА нямат пропусната секунда през сезона – вратарят Черниаускас и капитанът Бодуров.
  • При успеха над Септември Кристиян Малинов за първи път през настоящия шампионат не се появи на терена.
  • Евандро влезе като резерва и в 6-ото си участие в първенството. Бразилецът не е записал повече от 20 минути в една шампионатна среща.
  • Халфът Жанио Бикел игра за 10-и път в елита, като при 3:0 над Септември той едва за втори път остана 90 минути на терена след успеха с 2:0 над Ботев Вр.
  • Гамбийският нападател Али Соу направи първата си асистенция, след като подаде за попадението на Тиаго срещу Септември. Освен Соу голови пасове този сезон са регистрирали Джеси (3), Мауридес (2), Десподов (2), Чорбаджийски (1), Евандро (1), Малинов (1), Жоржиньо (1) и Жеферсон (1).
  • рещу Септември ЦСКА изпълни най-много корнери в един мач този сезон – 9. Досега тимът беше стигал до 7 при 2:0 над Витоша и 4:0 над Верея. Най-малко ъглови удари червените са изпълнили срещу Черно море (3:1) – само 1.