Талант на ЦСКА спаси младежите от загуба в Словения! Титуляр на армейците с пълни 90 минути

7 Dni CSKA12.10.201815240
ЦСКА, тренировка, Латвия, Рубен Пинто, Тонислав Йорданов, Николай Бодуров, Кирил Десподов

Младежкият национален отбор на България до 21 г. завърши 1:1 като гост на Словения в предпоследен мач от група 9 на евроквалификациите. Нашите бяха на косъм да запишат поражение, но спасиха точката с късен гол от фаул на таланта на ЦСКА Тонислав Йорданов, който играе под наем в Литекс.

Кръг преди края българите са четвърти (с равни точки с третия Казахстан), докато словенците си осигуриха и на теория втората позицията в крайното класиране.

България допусна гол в 63- ата минута. Защитата ни се подреди лошо при корнер и бе наказана от Шушняра, който от близка дистанция откри. Тони Здравков потърси промяна с Антонио Вутов, Емил Стоев и Тонислав Йорданов, като именно последният донесе точката и спря головата суша на младежите. Той бе точен с хитър удар директно от фаул в 86-ата минута.

Левият бек на ЦСКА Ангел Лясков пък започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути.

В другия мач от групата Черна гора разби Люксембург с 3:0 в Никшич. В последния кръг българите гостуват на Люксембург, който ни би миналата година с 1:0.