България ликува! Фамозен гол на Десподов вдъхнови лъвовете за велик обрат срещу Кипър

7 Dni CSKA13.10.201821450
България - Кипър, национален отбор, Кирил Десподов

Националният отбор на България продължава с великолепното си представяне в новия турнир на УЕФА – Лига на нациите. Лъвовете победиха Кипър с 2:1 пред 10 хиляди фенове на стадион “Васил Левски”. Кастанос беше точен в 41-ата минута, но звездата на ЦСКА Кирил Десподов изравни в 59-ата минута, а Тодор Неделев донесе пълен обрат в 68-ата минута.

Капитанът на ЦСКА Николай Бодуров започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути. Крилото Кирил Десподов пък бе заменен в 74-ата минута.

В 59-ата минута Страхил Попов центрира от въздуха към Десподов, който с глава вкара първото си попадение с националната фланелка. Последва мощен натиск, но удар на Бодуров беше избит. Вратарят Панай пък в рамките на няколко секунди се намеси два пъти.

В 68-ата минута спряганият за трансфер в ЦСКА Тодор Неделев със страхотно воле вдигна публиката на крака – 2:1 за България. За звездата на Ботев това също е дебютно попадение за националния тим.

СНИМКА: БУЛФОТО