ЦСКА разпиля Етър и подгони Лудогорец! Чорбаджийски и компания полудяха от кеф

7 Dni CSKA21.10.201816480
ЦСКА - Етър, Божидар Чорбаджийски

ЦСКА записа 6-а поредна шампионатна победа на “Армията” след 3:0 над Етър. Червените стигнаха до успеха с голове на Чорбаджийски, Жоржиньо и Десподов, като първите два бяха след статични положения. С победата ЦСКА се изравни в класирането с Левски и се доближи на точка от върха, където вече е Лудогорец. Червените са без грешка на “Армията” във всички турнири този сезон, като имат и два успеха в Лига Европа.

Ел Маестро направи само една промяна в стартовите 11. Секулич, който вчера навърши 27 г., започна отляво в защита вместо висящия с картони Лясков. Бикел и Жоржиньо пък отново бяха предпочетени за сметка съответно на Малинов и Десподов. И двамата титуляри се представиха на добро ниво.

Първото полувреме протече без много опасности пред вратите. В началото Етър дори имаше леко превъзходство в притежанието на топката, но след 20-ата минута ЦСКА контролираше събитията на терена. Подобно на повечето си срещи този сезон армейците обаче нямаха стремеж към дълго задържане на топката, а разчитаха на по-директни действия.

Доста активен за ЦСКА бе десният фланг, където топката често стигаше до Жоржиньо, а и той бе подпомаган дейно от Перейра. Бранителят бе стабилен и в защита. Бикел също за пореден път показа прецизни действия в дефанзивен план. На левия фланг пък Джеси разочарова, като бе неефективен.

Първата ситуация бе в полза на Етър. В 6-ата минута Руменов изведе добре Младенов отдясно, а Бодуров се подхлъзна и изпусна крилото. Младенов пусна към Боджадж, който стреля от чиста позиция, но Черниаускас спаси, а и нападателят бе в засада.

Армейците пречупиха съпротивата на Етър в 28-ата минута с първата си по-добра ситуация в срещата. Тиаго центрира от корнер, Чорбаджийски нанесе удар с глава от втора позиция и прецизно насочи топката към долния десен ъгъл на вратаря за 1:0.

120 секунди по-късно ЦСКА създаде доста добро положение. Мауридес изведе отлично с глава Пинто в наказателното поле, но диагоналният удар на португалеца попадна в ръцете на Христо Иванов. До края на първата част Етър направи опит да изнесе играта в по-предни позиции, но не стигна до чиста ситуация.

ЦСКА продължава без грешка на “Армията”

Второто полувреме започна с нов гол за ЦСКА и отново след статично положение. Тиаго центрира от фаул, Боджадж изби с глава, но топката стигна до Жоржиньо, който с красив удар от границата на наказателното поле матира Иванов за 2:0.

Армейците продължиха да натискат, като в 54-ата минута Тиаго пресече подаване и намери Мауридес, който финтира Скерлев, но после стреля неточно с десния крак.

В 65-ата минута Ел Маестро извади Мауридес, като пусна Десподов. Кирил заигра по десния фланг, а Джеси се премести на върха на атаката. Малко след това Етър получи фаул на добра позиция, но Батрович стреля неточно от 22-23 метра. Това бе един от редките моменти след почивката, в който болярите създадоха напрежение пред Черниаускас.

В 76-ата минута Тиаго прати топката с глава на сантиметри покрай гредата в аут след пас по въздуха на Пинто. А в 84-ата армейците оформиха класиката след комбинация между резерви – Евандро се пребори за топката в наказателното поле и намери Десподов, който на скорост реализира с десния крак за 3:0. В самия край Етър на два пъти създаде опасности, но ЦСКА запази вратата си суха.

ЦСКА – ЕТЪР 3:0
1:0 Божидар Чорбаджийски (28)
2:0 Жоржиньо (50)
3:0 Кирил Десподов (85)

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 21. Борис Секулич, 5. Николай Бодуров (к), 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Стивън Перейра, 6. Рубен Пинто (82 мин. 15. Кристиян Малинов), 16. Жанио Бикел, 8. Едвин Джеси (76 мин. 10. Евандро), 20. Тиаго Родригес, 7. Жоржиньо, 9. Мауридес (65 мин. 19. Кирил Десподов )

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 14. Иван Скерлев, 3. Артьом Артюнин, 21. Венцислав Василев (88 мин. 25. Крум Стоянов), 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов, 6. Аласана Мане, 10. Велко Батрович (69 мин. 92. Ерик Почански), 8. Румен Руменов (80 мин. 9. Иван Петков), 11. Даниел Младенов, 88. Флорент Боджадж