Жалко! ЦСКА U18 отпадна от Купата на БФС след нова загуба от Лудогорец

7 Dni CSKA23.10.20183600
ЦСКА U19 - Икар (Кралски военновъздушни сили на Великобритания)

Юношите ни до 18 години отстъпиха на Лудогорец с 0:1 в реванша от осминафиналите в турнира за Купата на БФС и с общ резултат 0:3 отпаднаха от надпреварата.

И в този мач, както и в първия в Разград, след който подадохме жалба срещу съдийството, не липсваха отсъждания в наш ущърб. В 35-та минута играч на гостите вдигна високо крак и удари главата на Йоан Бауренски в наказателното поле, но главният арбитър Станимир Тренчев не отсъди дузпа в наша полза. При втора подобна ситуация потърпевш беше Андрей Йорданов, но съдията отново замълча.

Армейците владееха инициативата в мача през всички 90 минути и пропуснаха много положения. През първата част шанс да отбележат имаха Йоан Бауренски, Огнян Николов и Асен Дончев. През второто полувреме възможности се откриха пред Дончев, Андрей Йорданов, Мартин Смоленски, Кристиян Атанасов и Тома Ушагелов, но топката така и не влизаше във вратата на разградчани. Единственият гол в двубоя падна в 70-та минута, а десет по-късно противникът ни остана с 10 човека след втори жълт и респективно червен картон за техен играч.

Двама основни футболисти от отбора ни – защитникът Християн Петров и полузащитникът Емил Ценов, не играха в двата мача, защото са част от националния отбор на България до 17 години за европейските квалификации в Словения.

На тяхно място в двубоите участие взеха две момчета, които са с две години по-малки (родени през 2003 година).
Така след два мача, в които съдийските отсъждания повлияха на крайния резултат, тимът ни приключи участието си в турнира за Купата на БФС.

Стартов състав: Кристиян Сотиров (в), Дейвид Симеонов, Йоан Бауренски (к), Димитър Жабов, Кристиян Атанасов, Христо Панчев, Росен Петров, Александър Александров, Андрей Йорданов, Асен Дончев, Огнян Николов

Резерви: Илия Шаламанов (в), Мартин Аврамов, Димитър Михайлов, Иван Иванов, Даниел Иванов, Тома Ушагелов, Мартин Смоленски

Треньори: Ивайло Станев и Даниел Моралес
Треньор на вратарите: Ивайло Иванов