ЦСКА стъпи накриво и срещу Берое! Звезда на червените с непростим пропуск под Аязмото (СНИМКИ)

7 Dni CSKA27.10.201811560
Берое - ЦСКА, Николай Бодуров

ЦСКА записа поредна грешка стъпка в Първа лига. Армейците стигнаха само до равенството 1:1 при гостуването си на Берое и така останаха на две точки зад вечния съперник Левски. Тиаго Родригес изведе ЦСКА напред в резултата в средата на първото полувреме, но малко след това бившият играч на армейците Мартин Камбуров изравни. В началото на второто полувреме пък Мауридес изпълни по несериозен начин 11-метров наказателен удар, с което лиши отбора от заслужени три точки под Аязмото.

Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро заложи на любимата си схема 4-2-3-1. На върха на атаката изненадващо започна Али Соу вместо неубедителния в последно време Мауридес. Зад гърба на гамбиеца действаше Тиаго Родригес, а по двете крила нападаха Кирил Десподов и Жоржиньо.

Играчите на ЦСКА започнаха доста плахо мача и още в 7-ата минута допуснаха опасност пред вратата на Черниаускас. Камбуров изведе Вандерсон сам срещу стража на армейците, който излезе добре и парира първоначалния удар. След него се получи двоен рикошет и топката като по чудо не попадна в мрежата на ЦСКА.

В 21-ата минута Мартин Райнов се откъсна отляво и стреля от 15-16 метра, но в аут. Червените отговориха със силен шут на Жоржиньо в 24-ата минута от границата на наказателното поле, но право в Перниш и вратарят на заралии боксира.

Така се стигна до 27-ата минута, в която ЦСКА откри резултата. Али Соу подаде с глава към Десподов, който овладя и изведе Тиаго сам срещу вратаря. Португалецът напредна и хладнокръвно вкара за 1:0 с шут покрай Перниш.

Тиаго прониза Берое, но ЦСКА не успя да се оттегли на почивката с преднина

Попадението обаче не сломи домакините, които възстановиха равенството в 35-ата минута. Минчев центрира от фаул и Мартин Камбуров вкара с глава за 1:1. Две минути по-късно играчите на Ел Маестро отново можеха да поведат. Жоржиньо настигна дълъг пас отляво почти до аутлинията и върна към Секулич, който шутира по земя, но Перниш изби.

В 44-ата минута Тиаго опита да изненада Перниш с шут от 20 метра, но стражът на заралии улови.

На почивката Нестор Ел Маестро смени тактическата постройка на ЦСКА на 4-4-2, а в игра се появиха Мауридес и Ангел Лясков. Нападателят замени Кирил Десподов, а левия бек зае мястото на Борис Секулич.

В 54-ата минута пред ЦСКА се откри отличен шанс отново да излезе напред в резултата. Иван Бандаловски фаулира нахлуващия в наказателното поле Жоржиньо, а реферът Никола Попов не се поколеба и веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Мауридес, който обаче стреля много слабо в средата на вратата и за Перниш не бе проблем да улови коженото кълбо.

В 80-ата минута продължителна атака на заралии завърши с подаване на Камбуров към Цветков. Халфът шутира по земя, а Черниаускас изби в корнер. 180 секунди след това ЦСКА организира хубава контраатака, Тиаго Родригес стреля от 30-ина метра, но топката профуча над вратата на Берое.

Берое – ЦСКА 1:1
0:1 Тиаго Родригес (27)
1:1 Мартин Камбуров (35)

Берое: 12.Душан Перниш, 6. Александър Цветков, 25. Георги Ангелов, 26. Камен Хаджиев, 11. Иван Бандаловски, 19.Александър Василев, 28. Рубен Бригидо, 7. Мартин Райнов (68 мин. 3. Милен Желев), 73. Иван Минчев (62 мин. 21. Владимир Гаджев), 77. Вандерсон Виана (76 мин. 5. Буомешка Бангна), 9. Мартин Камбуров

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 25. Стивън Перейра, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 27. Борис Секулич (46 мин. 14. Ангел Лясков), 6. Рубен Пинто, 16. Жанио Бикел, 7. Жоржиньо, 19.Кирил Десподов (46 мин. 9. Мауридис), 20. Тиаго Родригес, 22. Али Соу (74 мин. 8. Едвин Джеси)

СНИМКИ: Булфото