ЦСКА смаза от бой Ботев, шестима таланти на червените с повиквателна за националния

7 Dni CSKA28.10.20187090
Левски U14 - ЦСКА U14

ЦСКА победи Ботев-57 с 6:0 в мач от деветия кръг на Столичното първенство за набор 2004/2005. В първенството по принцип се състезават армейците, родени през 2005 година с треньор Антон Димитров, но в днешния мач играха юношите ни от набор 2004, водени от Атанас Борносузов. Димитров даде почивка на своите момчета предвид тежката програма в последния месец и предстоящия 1/4-финал за Купата на БФС с Кюстендил, а съставът ни, воден от Борносузов, няма мач в Елитната група тази седмица и беше решено да се изправи срещу Ботев-57, пише клубният сайт на ЦСКА.

Тимът ни поведе в 6-та минута, когато Павел Жабов беше точен с глава след центриране отдясно на Николай Няголов. Десет по-късно Ясен Цеков отбеляза красив гол с шут извън наказателното поле. В последната минута на първата част Цеков стреля от пряк свободен удар, вратарят изби топката, а Виктор Атанасов я прати в мрежата за 3:0.

На старта на второто полувреме треньорът пусна в игра всички резерви. Александър Божков отбеляза четвърти гол за тима ни в 39-та минута, в 52-та играч на домакините си вкара автогол, две по-късно името си сред голмайсторите записа и Ясен Спиров, а в последната минута Юлиан Илиев оформи крайното 7:0.

Шестима юноши от състава – Иван Маринов, Мартин Влаевски, Йоан Лозанов, Йоан Борносузов, Кирил Великов и Георги Чорбаджийски, са проектонационали и ще бъдат на лагер в Национална футболна база “Бояна” от утре до сряда (29-31 октомври), когато ще играят контрола.

Стартов състав: Константин Касабоков (в), Даниел Янакиев, Мартин Влаевски, Валентин Ситнилски, Виктор Атанасов, Йоан Лозанов (к), Николай Няголов, Кирил Великов, Георги Чорбаджийски, Ясен Цеков, Павел Жабов

Резерви: Александър Божков, Габриел Александров, Ясен Спиров, Юлиан Илиев, Георги Шаламанов, Александър Георгиев

Треньори: Атанас Борносузов и Валентин Колев