ЦСКА U19 тресна Пирин с гол в последната минута на добавеното време

7 Dni CSKA28.10.20181740
ЦСКА U19 - Левски U19,

Юношите ни до 19 години победиха Пирин (Благоевград) с 2:1 в мач от XII кръг на Елитната група, който се игра в Рилци.

Домакините пропуснаха дузпа в 21-та минута на мача. Армейците поведоха в последните секунди на първата част, когато Борислав Будинов беше точен с глава след центриране от фаул на Радослав Илиев.

В началото на второто полувреме ЦСКА пропусна отлична възможност да удвои аванса си. Будинов стреля с глава, а вратарят на Пирин изби топката, която се озова в краката на Митко Митков и той нацели напречната греда, последва шут на Александър Иванов, който също беше спасен.

Победното попадение реализира Жулиан Манолов в петата минута на добавеното време. Асен Дончев центрира отляво от фаул, Огнян Николов стреля с глава, вратарят на домакините изби, а Манолов прати топката в мрежата за 2:1.

В мача тимът ни беше подкрепян от фен клуба на ЦСКА “Youths Blagoevgrad”, а след края на двубоя привържениците и отбора изпяха заедно “Още от дете”, пише официалният сайт на ЦСКА.

В следващия кръг тимът ни е домакин на Монтана. Двубоят ще се играе на базата в Панчарево на 4 ноември (неделя) то 14:30 часа.

Стартов състав: Борис Груев (в), Джулио Чарлов, Никола Борисов (к), Милен Манчев, Адриан Гиргинов, Йоан Бауренски, Жулиан Манолов, Александър Иванов, Радослав Илиев, Митко Митков, Борислав Будинов

Резерви: Валентин Обретенов (в), Димитър Жабов, Христо Панчев, Андрей Йорданов, Асен Дончев, Огнян Николов, Любослав Златков

Старши треньор: Ивайло Станев

Треньор на вратарите: Ивайло Иванов