След първото завъртане лъсна най-големия проблем: ЦСКА само с една победа срещу Топ 6

7 Dni CSKA28.10.201816120
ЦСКА - Левски, Мауридес Роке Жуниор

След първото завъртане в елита равносметката за ЦСКА в мачовете срещу отборите от Топ 6 е доста негативна. Армейците спечелиха само един от 5-те си двубоя с водещите тимове – домакинското 2:0 над Локо Пд, победа, която дойде след слабо и безрезултатно първо полувреме и силна втора част. Тимът има
още 2 равенства и 2 загуби при голова разлика 3:3.

Единственият отбор, спечелил по-малко точки в двубоите между Топ 6, е Ботев Пд с 1 пункт. ЦСКА няма победа като гост срещу тези тимове – 0:1 от Лудогорец, 1:1 с Берое и 0:0 с Ботев Пд.

Единственият успех на армейците във визита извън София беше при 2:0 над Ботев Враца на… неутралния терен в Монтана. Другите 3 двубоя бяха с Лудогорец, Берое и Ботев Пд.