ЦСКА срази Витоша по пътя си към 1/4-финалите за Купата! Соу избухна с два гола за 120 секунди

7 Dni CSKA30.10.20187430
ЦСКА - Витоша Бистрица, Купа на България, Али Соу

ЦСКА победи с 3:1 Витоша Бистрица на “Армията” и се класира без проблем на 1/4-финалите за Купата на България. В част от срещата червените действаха пестеливо, сякаш пазейки сили и за гостуването на Локо Пд в събота. Пинто откри в 15-ата минута, а през втората част резервата Али Соу вкара два пъти за 2 минути след асистенции на Десподов.

Нестор Ел Маестро направи 7 промени по състава спрямо този, който започна през уикенда срещу Берое (1:1). Голямата новина бе завръщането в игра на Жеферсон. Бразилският ляв бек лекуваше контузия, която
получи преди първия мач с Копенхаген от Лига Европа. За последно той бе на терена при 3:0 над Дунав на 5 август. В единайсеторката на армейците място намери и 17-годишният Валентин Антов. Червените играха в система 4-1-4-1, като пред защитата се въртяха Пинто и Антов. В дадени моменти пък Десподов заставаше до Мауридес на върха на атаката.

ЦСКА започна по-агресивно и пресираше съперника в половината му. А бистричани се затрудняваха сериозно с изнасянето на топката. В 12-ата минута при първото си по-остро нападение армейците можеха да открият резултата. Десподов получи на десния фланг и центрира в пеналта. Топката бе избита, но попадна в Антов пред дъгата. Младият халф отправи много добър удар с левия крак, но Василев се разтегна и изби. Малко по-късно ЦСКА откри. Джеси проби по левия фланг и подаде на 2 метра пред дъгата за Пинто. Португалският полузащитник отправи плътен изстрел от движение от 26 метра, който
влетя в долния десен ъгъл на Василев – 1:0 след четвърт час игра.

ЦСКА поведе на Витоша с красив гол на Рубен Пинто

Витоша също показа зъби и в 18-ата минута Лазаров стреля от дистанция, но топката профуча покрай десния стълб на Данте Стипица. След красивото попадение ЦСКА сякаш се задоволи с постигнатото. Възпитаниците на Ел Маестро владееха повече топката, но не притиснаха съперника до стената. Напротив – те спокойно разиграваха, рядко изостряха ситуациите и централният нападател Мауридес оставаше изолиран.

След половин час домакините измислиха нещо интересно – с бързи подавания по земя Десподов бе изведен от Малинов в пеналта, нападателят пробва да отиграе технично, но изстрелът му не намери целта.
Малко след това Малинов и Десподов отново надиграха отбраната на бистричани. Ударът на Десподов, който търсеше пространството между краката на вратаря, обаче бе избит в корнер от Василев. В 45-ата минута най-накрая и Мауридес се прояви. Жеферсон центрира от левия фланг, таранът се пребори във въздуха с Купенов и Милчев и отправи добър изстрел с глава, но в аут.

В началото на втората част Цанков от Витоша със самоотвержена намеса лиши Жеферсон от гол. Мачът влезе в бавно русло, а Ел Маестро потърси освежаване на атаката, защото от играта на тима в предни позиции имаше какво да се желае. Той пусна Соу на мястото на Мауридес и това се оказа добър ход.

Соу и Десподов се развихриха и пратиха ЦСКА на 1/4-финалите за купата

В 71-ата минута Десподов завъртя майсторски топката от фаул, но младият страж на гостите се справи отлично, а малко по-късно Бодуров би над вратата. В 74-ата минута най-активният от червените Десподов
надбяга всички на фланга и достави топката на Соу в пеналта, който от 7 метра я чукна в мрежата – 2:0 с втория гол на гамбиеца в турнира, след като той се разписа и срещу Монтана. Не бяха изминали и две минути, когато Десподов отново надигра Гьонов, пусна пас на границата на малкия пеналт и Соу пак вкара от близка дистанция.

До края армейците се забавляваха, а играещият с голям хъс Бодуров така и не успя да се разпише. Това обаче стори Витоша в добавеното време – Милчев вкара след разбъркване при корнер – 3:1.

ЦСКА – ВИТОША 3:1
1:0 Рубен Пинто (15)
2:0 Али Соу (74)
3:0 Али Соу (76)
3:1 Михаил Милчев (91)

ЦСКА: 1. Данте Стипица, 3. Жеферсон, 5. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски, 26. Валентин Антов (84 мин. 7. Жоржиньо), 11. Станислав Манолев, 15. Кристиан Малинов, 6. Рубен Пинто (80 мин. 16. Жанио Бикел), 8. Едвин Джеси, 19. Кирил Десподов, 9. Мауридес (66 мин. 22. Али Соу)

ВИТОША: 97. Християн Василев, 2. Тодор Гочев (6. Румен Гьонов), 94. Михаил Милчев, 24. Георги Купенов, 18. Петко Цанков , 7. Кристиян Кочилов, 88. Ивайло Лазаров, 11. Даниел Кутев (4. Кристиян Узунов), 66. Иван Вълчанов, 96. Наско Милев (10. Георги Амзин), 99. Стефан Христов