ЦСКА няма добри спомени от мачовете с Локомотив в Пловдив през ноември

7 Dni CSKA03.11.20181790
Локомотив Пловдив - ЦСКА, Тиаго Родригес

Днес в 15:00 часа ЦСКА гостува на Локомотив (Пловдив) в среща от 14-ия кръг на Първа професионална лига.

На старта на първенството “Армейците” се наложиха с 2:0, като тази победа даде началото на поредица от добри резултати за възпитаниците на Нестор Ел Маестро. В момента обаче ситуацията при “червените” е малко по-различна. Отборът редува силни игри с не толкова впечатляващи мачове. Видимо е, че отборът се нуждае от постоянство, ако иска да е реален претендент за титлата, така че трите точки днес са почти задължителни за гостите.

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ ОТ СРЕЩИТЕ В ПЛОВДИВ

• Равносметката от последните 10 мача на “Лаута” е: 3 победи за Локо, 6 за ЦСКА и едно реми
  • ЦСКА има една служебна победа с 3:0 над железничарите в шампионата 2002/03 година поради неявяването на пловдивчани на терена в Самоков
  • Големият футболист на Локомотив и България Христо Бонев вкарва голове на ЦСКА в Пловдив в 5 поредни мача от 1967 до 1971 година
  • Хеттрик за ЦСКА на “Лаута” е реализирал Бончо Генчев при победата с 4:1 на 21 март 1998 година
  • В полза на Локомотив са отсъдени 8 дузпи, от които 5 са реализирани от Хр. Бонев, Хр. Колев, В. Будимирович, М. Камбуров и П. Делибашич
  • За ЦСКА са отсъдени 7 дузпи, като 6 са превърнати в голове от Л. Танев, Хр. Стоичков, Ст. Драганов, П. Михтарски, Кл. Ней и Ив. Стоянов, а една е пропусната от П. Жеков
  • На 3 число от месеца се е състоял само един мач през 1965 година и домакините бият с 2:1
  • Най-често срещите в Пловдив са завършвали при следните резултати: 1:0 – 11 пъти (4 пъти за Локомотив и 7 за ЦСКА), 2:1 – 9 пъти (7 за смърфовете и 2 за армейците), 0:0 и 1:1 – 7 пъти