ЦСКА ще спори за трети път с Лудогорец за Купата! Армейците вече два пъти са елиминирали тима от Делиормана

7 Dni CSKA08.11.20186050
ЦСКА - Лудогорец, Кирил Десподов

Лудогорец и ЦСКА ще премерят сили за купата за трети път. В предишните два случая червените продължаваха напред.

Точно преди година отборите пак се срещнаха на 1/4- финал, който се игра на 14 декември на “Армията”. ЦСКА победи драматично с 2:1 след продължения. Бодуров откри резултата в 9-ата минута със страхотен изстрел от дистанция, но в 34-ата минута Моци изравни от дузпа. След 1:1 в редовното време се стигна до продължения. В 96-ата минута звездата на ЦСКА Каранга даде отличен извеждащ пас към Десподов, крилото изскочи сам срещу вратаря Браун и с техничен удар по земя реализира за победното 2:1.

Първият дуел на отборите за купата пък бе през есента на 2012 г. – на 1/16-финалите, които тогава се решават в две срещи. Първият двубой е в Разград на 31 октомври и ЦСКА печели с обрат – 2:1 с голове на Мишел Платини и Лукас Саша, а Мирослав Иванов открива резултата. Двубоят е белязан от безобразното съдийство на Христо Ристосков, който подминава стопроцентова дузпа за нарушение срещу Мишел Платини.

Реваншът на “Васил Левски” е взет от Лудогорец с 1:0 след гол на Емил Гъргоров, но заради повечето попадения на чужд терен армейците се класират за 1/8-финала.