Звяра се събуди! ЦСКА се измъчи с Витоша, резервата Мауридес изравни армейците с Лудогорец (Снимки)

7 Dni CSKA09.11.201819530
Цска Витоша Бистрица 2ro 4

ЦСКА победи Витоша (Бистрица) и поне за няколко часа се изравни с Лудогорец на върха в класирането. Армейците се наложиха с 3:0 над съперника си след голямо треперене. В герой за тима на Нестор Ел Маестро се превърна бразилецът Мауридес, който се появи в игра от пейката и успя да матира с глава стража на бистришките тигри. В самия край на редовното време пък Кирил Десподов доказа, че не се намира във върха форма, след като развинти трима защитници на Витоша, за да оформи крайния резултат. В добавеното време пък Мауридес вкара и втория си гол в мача

Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро заложи на любимата си схема 4-2-3-1. Изненадващо или не, на върха на атаката бе поставен Али Соу за сметка на неубедителния в последно време бразилец Мауридес. Зад гърба на гамбиеца действаше Тиаго Родригес, а по двете крила трябваше да пробиват Кирил Десподов и Жоржиньо.

Играчите на ЦСКА започнаха по-добре мача и още в 9-ата минута създадоха първата си реална голова опасност. Николай Бодуров изведе Станислав Манолев с 40-метров пас зад гърба на зелената отбрана, десният бек шутира без забавяне от 8-9 метра, но Василев изби.

В 20-ата минута и Али Соу се отчете със сериозен пропуск. Рубен Пинто го извде очи в очи с Василев, но таранът ни стреля в тялото на вратаря. Секунди по-късно отлична триходова комбинация Манолев-Десподов-Малинов изведе последния сам срещу вратаря, халфът опита да реализира с прехвърлящ удар, но изпрати топката в аут.

СНИМКИ ОТ ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

В самия край на първото полувреме Рубен Пинто и Божидар Чорбаджийски опитаха удари с глава, но Василев без проблем улови. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево реми.

Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро реагира на полувремето и веднага пусна в игра Едвин Джеси за сметка на инертния Жоржиньо.

Три минути след подновяването не играта Али Соу бе изведен очи в очи с Василев, но стражът на Витоша излезе добре и нападателят стреля в неговото тяло.

След това и Тиаго пробва своя мерник с два изстрела от далечна дистанция, но те бяха крайно неточни. В 57-ата минута Десподов центрира от фаул към Соу, който отправи удар с глава, но високо над напречната греда. След час игра дойде и първата по-опасна ситуация пред вратата на бистричани. Али Соу шутира от границата на наказателното поле, но покрай дясната греда.

В 70-ата минута Бодуров засече с глава центриране от корнер, но ударът попадна право в ръцете на Василев. Шест минути по-късно Десподов получи шанс за шут от двайсетина метра след колебливо боксиране на Василев, но изпрати топката над напречната греда.

Крепостта на Витоша падна в 78-ата минута. Резервата Мауридес стреля с глава, но Купенов изби пред голлинията. Топката отиде в краката на Жеферсон, който центрира към тарана и този път Мауридес бе точен – 1:0 за ЦСКА.

В последната 90-а минута Кирил Десподов навърза трима футболисти на Витоша и излезе сам срещу Християн Василев, вкарвайки с техничен удар за 2:0, а в последните секунди от добавеното време Едвин Джеси намери с отличен пас Мауридес, който от въздуха вкара топката във вратата на Василев, оформяйки крайния резултат.

След успеха си „червените“ събраха 35 точки и се изравниха по този показател на върха с шампиона Лудогорец, който още не е изиграл мача си от този кръг. Витоша остава на 12-а позиция с 13 точки.

ЦСКА – Витоша 3:0
1:0 Мауридес (79)
2:0 Кирил Десподов (90)
3:0 Мауридес (90+3)

ЦСКА: 30. Витаутасл Черниаускас, 11. Станислав Манолев, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 3. Жеферсон Телес, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов, 19. Кирил Десподов, 20. Тиаго Родригес (86 мин. 16. Жанио Бикел), 7. Жоржиньо (46 мин. 8. Едвин Джеси), 22. Али Соу (66 мин. 9. Мауридес)

ВИТОША: 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 14. Четин Садула (90 мин. 66. Иван Вълчанов), 18. Петко Цанков, 22. Михаил Милчев, 24. Георги Купенов, 4. Кристиан Узунов (84 мин. 45. Григор Долапчиев), 80. Лъчезар Котев, 88. Ивайло Лазаров, 96. Наско Милев (84 мин. 11. Даниел Кутев), 99. Стефан Христов