ЦСКА U14 с класическа победа! Армейците счупиха гредите срещу Елит

7 Dni CSKA11.11.20181850
Левски U14 - ЦСКА U14

Юношите ни до 14 години победиха Елит (София) с 3:0 в мач от XI кръг на Столичното първенство, който се игра на стария стадион “Академик” при 4-ти километър, пише официалният сайт на ЦСКА.

Армейците, водени от Антон Димитров, пропуснаха отлични възможности за гол през първото полувреме. Първи шанс да се разпише имаше Константин Йорданов, но вратарят спаси удара му. Георги Димитров стреля с глава, но над вратата, а силен шут от дистанция на Мартин Стоянов премина на сантиметри от гредата. В последните пет минути Димитров отправи три удара към вратата на Елит, но късметът не беше на негова страна и до гол преди почивката така и не се стигна.

Йорданов направи пропуск и на старта на втората част, но в 47-та минута асистира на Димитров и той изведе ЦСКА напред в резултата. Майкъл Рангелов и Браян Стефков опитаха да изненадат вратаря на противника с далечни изстрели, но топката не попадаше в целта. В 54-та минута Константин Йорданов удвои преднината ни, след като получи подаване отдясно от Кристиан Георгиев. Росен Маринов изпълни пряк свободен удар и беше близо до трети гол за тима ни, но стражът на Елит спаси удара му. В рамките на една минута Кристиан Георгиев и Георги Димитров удариха греди. Възможност да направи резултата класически се откри и пред Пламен Пейчев, но в крайна сметка Димитров вкара за 3:0 две минути преди края на срещата и подпечата десетата победа на тима ни в единайсетия мач през сезона.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Чавдар в Етрополе. Двубоят ще се играе на 18 ноември (неделя) от 14:00 часа.

Стартов състав: Кристиян Димитров (в), Мартин Стоянов, Наско Цеков, Росен Маринов, Калоян Гергинов, Майкъл Рангелов (к), Браян Стефков, Константин Йорданов, Иван Нешков, Кристиан Георгиев, Георги Димитров

Резерви: Броуди Смит (в), Даниел Димитров, Давид Зафиров, Дейвид Веселинов, Цанко Адов, Васил Маринов, Пламен Пейчев

Старши треньор: Антон Димитров