Уникална серия: ЦСКА 5 години и половина без загуба като домакин срещу Левски

7DNI CSKA15.11.20181830
ЦСКА - Левски, Вечно дерби

ЦСКА се намира във впечатляваща серия от 5 години и половина без загуба от Левски във „Васил Симов”.

Червените приемат вечния съперник тази събота от 18:30 часа в дербито на Суперлигата. Върнахме се малко назад във времето, за да видим кога за последно нашият тим е отстъпвал на сините в своята зала. И трябваше да прелистим календара чак до 19 март 2013-а. Тогава е последното ни поражение в нашата крепост.

На въпросната дата Левски стигна до успех с 3:2 в четвъртфинален двубой от плейофите. Любопитно е да се отбележи, че за съперника ни тогава играха Краси Гайдарски (2 точки), Христо Цветанов (11 точки) и Симеон Александров (12 точки), които сега са част от нашия отбор.

В последствие ЦСКА постига 4 поредни победи във „Васил Симов”. Тимът ни губи и с 1:3 на 7 декември 2013-а, но тогава се води домакин в зала „Христо Ботев”. Единственият по-завързан мач в нашата си крепост се проведе на 18 ноември 2016-а. Момчетата на Сашо Попов поведоха с 2:0, но допуснаха подценяване на ситуацията и изравняване, преди все пак да вземат крайния успех с 3:2. И в момента са в серия от 4 поредни победи на домашна сцена.