28 години от невижданото хвърчане на перушина на “Армията”! Няма такъв бой!

7 Dni CSKA18.11.201827770
4

Днес се навършват точно 28 години от една от най-големите победи на ЦСКА. Не най-изразителните, а най-големите, защото е срещу отбор, който е в Топ 4!

На “Армията” през 1990 година гостува Ботев, като пловдивчани се перят, че ще се борят за място в тройката. И воденият от Паро Никодимов тим им я сервира още до 26-ата минута, като попаденията вкарват Костадин Янчев и Христо Марашлиев (2).

След почивката 6-те хиляди на трибуните си мислят, че червените ще намалят темпото, но тон за новата голова канонада дава точни бившото “канарче” Марин Бакалов, бележейки за 4:0. Ясен Петров намялава резултата, но в последните 10 минути идва времето на Димитровците – Антон (2) и Емил, оформят крайното 7:1 във фаталния за Ботев 13-и кръг.