Историята помни: Преди 60 години ЦСКА поставя на колене Атлетико (Мадрид) пред 50 000 зрители

7DNI CSKA26.11.20187560
15431672851

ЦСКА побеждава Атлетико Мадрид с 1:0 в реванша за КЕШ през далечната 1958-а година.

Мачът се изиграва на претъпканият стадион Васил Левски пред 50 000 зрители. По-голямата част от мача се играе в полето на Атлетико, като гостите са се стремяли да убиват темпото и да запазят преднината си от първият мач. За армейците от котузия се завръща Божков. Преимуществото на армейците е ясно различимо от 20-те удара към вратата та Атлетико, от които 12 във вратата, срещу само 5 удара към вратата на армейците.

Първото полувреме приключва при резултат 0:0. През второто Панайотов пропуска да се разпише в началото, а испанците имат шанс да поведат чрез Мигел който бие в Георги Найденов. В 64-тата минута Панайотов завършва отлично комбинация между Божков и Колев, прехвърляйки вратара на испанците за 1:0. В края на мача Божков пропуска да реши спора, след като негов удар се отбива в напречната греда.

Така според правилата е насрочен трети мач за определяне на крайният победител.