ЦСКА превъзмогна снежната виелица и финишира 2018 г. с победа! Али Соу отстреля Ботев с две снежни топки

7 Dni CSKA16.12.20186340
ЦСКА - Ботев (Пловдив), Али Соу, Божидар Чорбаджийски

ЦСКА завърши по перфектен начин 2018 г. Армейците се наложиха с 2:1 над Ботев (Пловдив) в снежния ад на „Армията“. Както писахме, двубоят започна с час и половина закъснение заради навалелия над София сняг. Али Соу вкара два гола за ЦСКА още до 30-ата минута, но Серкан Юсеин върна интригата в средата на втората част.

Двата отбора си размениха по едно опасно положение в началните минути. Първо дълъг пас към Али Соу рикошира в крака на Перейра и за късмет на играещия в този мач като централен защитник играч на канарчетата топката излезе в корнер. В 10-ата минута пък Серкан Юсеин овладя пред наказателното поле, финтира много добре Чорбаджийски и върна към Неделев, който шутира от 18 метра, но защитник на червените спря изстрела.

Така се стигна до 14-ата минута, в която ЦСКА откри резултата с голяма доза шанс. Десподов центрира отдясно по земя, топката отиваше в краката на Димитров, който без проблем щеше да изчисти. Тогава обаче топката отскочи от неизчистена снежна буца, прехвърли защитника и попадна точно на главата на Али Соу, за когото не бе проблем да реализира за 1:0.

Само 120 секунди по-късно червените бяха близо до второ попадение. Тиаго центрира от фаул, Бодуров отправи удар с глава, но Кайзер плонжира и изби.

Вторият гол не закъсня. В 28-ата минута Десподов проби през центъра и пусна великолепно към Али Соу, който останал очи в очи с Кайзер, копна топката над вратаря за 2:0. Малко след попадението обаче голмайстора на ЦСКА бе заменен принудително от Мауридес.

До края на полувремето нямаше повече интересни положения, но за сметка на това и Ботев извърши принудителна смяна. Йордан Минев получи травма в 44-ата минута бе заменен с Густаво Афонсо.

Шест минути след почивката Ботев имаше идеална възможност да се върне в мача. След опасен пробив на Антонио Вутов топката стигна до Стивън Петков, който предпочете да подава вместо да стреля. Първоначално червената отбрана се справи, но последва нова атака на канарчетата. При нея Неделев шутира към вратата, топката се удари в китката на Рубен Пинто и канарчетата поискаха дузпа, но реферът Драгомир Драганов остана безмълвен.

Секунди по-късно Драганов спря опасна контраатака на пловдивчани за да отсъди нарушение на Десподов. Съдията първо извади жълтия картон, но в крайна сметка размисли и не показа такъв на нападателя. Тук остана неясно защо не пусна авантаж.

В 58-ата минута последва изстрел на Вутов, който Черниаускас изби в корнер. Неделев опита да вкара директно от ъглов удар и бе близо до успех, но стражът на червените изби пред голлинията.

По-добрата игра на Ботев от началото на втората част даде резултат в 68-ата минута. Васил Шопов намери непокрития Филипов, който центрира отлично отдясно към Серкан Юсеин и халфът вкара с глава за 2:1.

Секунди по-късно се стигна до трета принудителна смяна. На мястото на контузения Рубен Пинто влезе Жанио Бикел.

В 79-та Стивън Петков получи на скорост вляво от вратата в наказателното поле и без много да мисли стреля, но встрани от далечната греда. В последната минута на редовното време нападателят вкара отблизо за 2:2, но голът бе отменен заради тънка засада на Лъчезар Балтанов, който отклони центирането на Неделев към Петков.

ЦСКА завършва 2018 г. на второ място в Първа лига, с шест точки по-малко от Лудогорец и на 4 пред третия Левски. Ботев Пд пък не успя да си върне четвъртата позиция и остана на една зад Берое.

ЦСКА – Ботев (Пловдив) 2:1
1:0 Али Соу (14)
2:0 Али Соу (28)
2:1 Серкан Юсеин (68)

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 11. Станислав Манолев, 5. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски, 3. Жеферсон Телес,  6. Рубен Пинто (69 мин. 16. Жанио Бикел), 15. Кристиян Малинов, 26. Валентин Антов, 20. Тиаго Родригес, 19. Кирил Десподов (81 мин. 7. Жоржиньо), 22. Али Соу (31 мин. 9. Мауридес)

БОТЕВ (Пловдив): 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 23. Йордан Минев (45 мин. 93. Густаво Афонсо), 5. Кристиан Димитров, 2. Джонатан Перейра, 17. Лъчезар Балтанов, 16. Васил Шопов, 8. Тодор Неделев, 10. Серкан Юсеин, 39. Антонио Вутов, 20. Стивън Петков