Али Соу вкарва през 71,5 минути! Малинов вече получава двойно по-малко картони

7 Dni CSKA18.12.20187540
ЦСКА - Ботев (Пловдив), Али Соу, Божидар Чорбаджийски

ЦСКА записа победа за финал на 2018-а година, надвивайки Ботев Пловдив у дома с 2:1 в последен мач от 20-ия кръг на Първа лига. Али Соу откри резултата в 14-ата минута, а четвърт час по-късно отново гамбийският таран удвои актива на „армейците”. През втората част Серкан Юсеин върна едно попадение за „канарчетата” в 67-ата минута, което обаче се оказа недостатъчно, за да може нещо гостите да вземат от гостуването си в София.

По този начин ЦСКА ще остане през зимата на второ място и е с 45 точки – шест по-малко от лидера Лудогорец (51).

ФАКТФАЙЛ

• ЦСКА вече има 31 поредни мача без загуба като домакин срещу Ботев Пд. 2:1 в неделя
    беше 25-ият успех в тази серия, а равенствата са 6 при 74:15 голова разлика. Последната победа на канарчетата като гости на ЦСКА в първенството е с 3:2 на 2 ноември 1985 г.
  • Срещу Ботев Пд ЦСКА допусна едва 3-и гол в шампионата този сезон през вторите полувремена. Предишните два бяха с един и същи автор – Янис Карабельов от Славия при успеха с 2:1 над Славия на „Армията“ и загубата с 0:1.
  • ЦСКА завърши пета поредна година с победа. През 2017-а червените се наложиха с 2:1 над Лудогорец за купата след продължения. През 2016-а отнесоха Дунав с 3:0 на „Армията“, преди това победиха Созопол (3:0) за купата, а през 2014-а пречупиха Черно море с 3:1.
  • Али Соу се разписа за ЦСКА в първенството след близо 3-месечна пауза. Единственият му гол в елита преди двата срещу Ботев Пд бе при 2:0 над Ботев Вр в Монтана на 22 септември. Сухите минути на Соу обаче не бяха толкова много – 361. Той вкара и 3 гола в 2 мача и 33 минути за купата. Беше точен на два пъти при 3:1 над Витоша и се разписа веднъж при 2:0 над Монтана. Така за общо 429 минути в елита и за купата Соу е вкарал 6 гола, или по един на средно 71,5 минути.
  • Само трима съперникови футболисти са вкарали голове на ЦСКА на „Армията“ през есента, като и тримата се разписаха с глава – Юсеин при 2:1 над Ботев Пд, Кешерю при 1:1 с Лудогорец и Карабельов при 2:1 над Славия. Черниаускас пък си отбеляза автогол при 3:1 над Черно море.
  • Валентин Антов вече е играл повече минути, отколкото през миналия сезон – 348 срещу 284. Срещу Ботев Пд 18-годишният халф на армейците записа третия си пълен мач в шампионата след 1:0 над Локо Пд на „Лаута“ и 1:1 с Лудогорец на „Армията“. Той има общо 11 участия в елита – 7 през този и 4 през миналия сезон.
  • Кристиян Малинов получи над два пъти по-малко жълти картони спрямо есента на 2017 г. – сега халфът има 3, докато преди година по същото време вече бе натрупал 8. За 28 шампионатни срещи през 2018-а Малинов е бил санкциониран с жълт картон 6 пъти (по 3 през пролетта и есента).