Неприятен завършек на лагера в Испания! ЦСКА се даде без бой на Динамо (Киев)

7 Dni CSKA02.02.201923173
51503038_2331976743703085_509783030005497856_n

ЦСКА загуби последната си контрола от лагера в Испания. Армейците отстъпиха с 0:3 от украинския Динамо (Киев). Така ЦСКА приключва лагера си в Марбея след изиграни 6 контроли, като балансът е: 2 победи, 1 равен и 3 загуби. Играчите на Ел Маестро записаха успехи в мачовете с Виктория (Пилзен) и Шанхай Шенхуа, отстъпиха на Динамо (Киев), Спарта (Прага) и Академия Пушкаш, а с Бохум завършиха наравно.

Срещата започна много лошо за отбора ни. Още в 3-ата минуте те изоставаха в резултата, след като Вербич намери Циганков в наказателното поле, последва шут на втория от 15 метра, който не остави шанс на Стипица – 1:0. Само 120 секунди по-късно Циганков можеше да удвои, но стражът ни се намеси блестящо и изби в корнер.

Въпреки създадените опасности пред вратата на Динамо, така и не се намери футболист н „червено“, който да се разпише в тези минути. В 29-ата минута Динамо получи право да изпълни корнер, след изпълнение на свободен удар, но след изпълнението му, Мауридес пусна отличен пас към Рафаел Енрике, но той не съумя да отиграе добре топката и атаката на ЦСКА се провали.

При една образцова атака от страна на Динамо Вербич намери пролука между бранителите на ЦСКА и се разписа с удар от около 11 метра в 35-ата минута, а резултатът стана 2:0 за Динамо. В 43-ата минута Динамо поиска дузпа за нарушение на Стивън Перейра срещу Вербич, но съдията остави играта да продължи.

Още в първата минута на второто полувреме ЦСКА създаде опасност пред вратата на Динамо, но бранителите се справиха със ситуацията, а Циганков, който участваше в отбранителните действия на отбора си, падайки се удари в дърво в близост до терена и временно дори загуби съзнание. След това, той продължи играта, но, след като сложи на главата си пакет пълен с лед.

В 52-ата минута само отличните действия на ЦСКА в отбрана не позволиха на съперника да стигне до трети гол във вратата на българския клуб. Четири минути по-късно отлична атака на ЦСКА позволи на Жоржиньо да излезе на голова позиция, но той не сполучи да отправи точен удар. В следващата атака Вербич пропусна, след като стреля от близка дистанция, а Стипица дори не се намеси.

В 60-ата минута на срещата Динамо замени 10 футболисти на терена. Жоржиньо отново имаше голова възможност в 63-ата минута, но отново гол не падна.

Влезлият като смяна Али Соу направи за смях бранител на Динамо, но спечели само корнер в 68-ата минута, след изпълнението му не последва опасност за вратата на Динамо.

Стивън Перейра получи контузия в 72-ата минута на срещата и не успя да продължи като беше заменен принудително.

Али Соу отправи остър диагонален удар в 78-ата минута, но топката мина на сантиметри от гредата. В 87-ата минута Тиаго Родригес имаше възможността да затрудни вратаря на Динамо, но от пряк свободен удар не намери целта.

В 89-ата минута на срещата от пряк свободен удар Андриевски направи резултата класически в полза на гранда от Украйна.

ЦСКА – ДИНАМО (КИЕВ) 0:3
0:1 Циганков (3)
0:2 Вербич (35)
0:3 Андриевски (89)

ЦСКА: 1. Данте Стипица, 2. Стойчо Атанасов, 5. Николай Бодуров, 25. Стивън Перейра, 11. Станислав Манолев, 16. Жанио Бикел, 15. Кристиян Малинов, 18. Мартин Смоленски, 7. Жоржиньо, 17. Енрике Рафаел, 9. Мауридес (през втората част влизат: Тиаго, Лясков, Джеси, Али Соу, Антов)

ДИНАМО (КИЕВ): 71. Бойко, 94. Кедзиора, 26. Бурда, 44. Кадар, 0. Смирни, 6. Тче, 8. Шепелев, 29. Буялски, 15. Циганков, 9. Сол, 7. Вербич