Талантите на ЦСКА спечелиха приятелски турнир в Свиленград

7 Dni CSKA03.02.20191570
CSKA2008SVILENGDAR01

Младите таланти от набор 2008 от ДЮШ на ЦСКА с треньор Валентин Колев спечелиха приятелски турнир, който се проведе днес в Свиленград. В надпреварата освен армейците се включиха домакините от Граничар (Свиленград), Бригада (Димитровград) и Верея (Стара Загора).

В първия си мач червените победиха Верея (р. 2008г.) с 10:3, а във втория се наложиха над Граничар (р. 2007г.) с 11:1. Така се стигна до решителен сблъсък за първото място срещу тима на Бригада (р. 2007г.), който също имаше две победи. Противникът ни поведе през първото от трите 15-минутни полувремена, а през третата част нашите момчета показаха характер и стигнаха до обрат – 2:1, като това им осигури трофея, пише официалният сайт на ЦСКА.

Освен отборната купа, трима наши състезатели получиха индивидуални награди. Ангел Ярев стана голмайстор на турнира с 6 попадения, Емил Борисов получи приз за защитник №1, а Димитър Челебиев беше избран за най-добър сред полузащитниците.

Вчера тимът ни гостува на фен клуба в Харманли и изигра две контроли срещу домакините от Хебрoс и Пловдив Юнайтед, които спечели съответно с 2:1 и 5:0. Двубоите бяха проследени от близо 200 фенове, а след мачовете червените привърженици организираха празник за нашите деца. Кметът на града Мария Киркова също присъстваше на тържеството и подари на отбора ни картина, на която са изобразени забележителностите на Харманли.