Пиянството на един народ

7DNI CSKA17.09.201730941
Черно море - ЦСКА, играчи, фенове

ЦСКА победи Черно Море с минимално 1:0. Победата дойде с инфарктен гол в края, дело на Фернандо Каранга.

След мача и измъчената победа феновете изпаднаха в неистова радост. Някои от тях използваха социалните мрежи, за да направят анализ на случилото се и положението в първенството.

Сега ще ви представим именно един такъв анализ, а негов автор е Пламен Живков.

Ето какво написа той:

“Отдавна не бяхме преживявали такава нощ. Надежда, гняв и неописуема радост ни връхлитаха на вълни, докато се стигна до “пиянството на един народ” в преносния, но и в буквалния смисъл при мнозина. Утрото дойде слънчево, ведро и спокойно, изпълнено с удовлетворение, но и с едно чувство за възвърнати ред и справедливост във вселената.

И всичко това заради един мач. Представяте ли си за каква масова и безгранична любов и страст към ЦСКА става дума. И отборът се отплати в пълна степен за тези чувства и тази подкрепа, като показа много от традиционните за червените качества и добродетели. Първото полувреме беше изпълнено със силни и нестандартни атаки, бързи и технични комбинации, смяна на местата, внезапни ефектни и ефективни изскачания от задна позиция. През второто, след като се видя, че съдиите са твърдо решени да не ни позволят победата, отидохме на битка с всички ресурси, а именно физическа и психическа издръжливост, висок Армейски дух и непримиримост до последната минута. Успяхме и запазихме челната си позиция в борбата за титлата, която, очевидно, ще се води точно при такива неблагоприятни условия.

За съдийството всичко се каза. Но то е само елемент от цялостната грозна картина в българския футбол. Време е тези алчни и корумпирани некадърници да бъдат изхвърлени от БФС. И не става дума само за ЦСКА. Нас те не могат да пречупят. Ние издържахме на страшни изпитания. Колкото повече ни удряха, толкова повече, по-силни и сплотени ставахме. Става дума за тази прекрасна игра, която българите толкова обичаха и от която са на път да се отвратят. Трябва да им я върнем. Веднага след като си вземем базите, което сега е главната ни задача, и управляващите добре знаят, че с тях компромиси няма да правим, трябва да се заемем с Футболния съюз, като привлечем и честните хора от другите клубове. Разпасалите се велможи трябва да усетят огън под краката си от народното негодувание. Не го ли направим, всички ставаме съучастници в убийството на футбола.
Но сега нека се отдадем на триумфа и радостта от победата. Предстоят ни много години на възход и успехи. Защото ние сме великият ЦСКА!”.