Уникалната серия на ЦСКА приключи! Нелеп автогол посече шампионския спринт на армейците

7 Dni CSKA30.09.201714751
Етър - ЦСКА, Фернандо Каранга

Победната серия на ЦСКА спря на 8! „Червените“ направиха 2:2 в опита си за девета поредна победа при гостуването на Етър във Велико Търново. Голмайсторът на Първа лига Фернандо Каранга вкара 11-ия и 12-ия си гол от началото на сезона, но Самб Бадара и автогол на Рубен Пинто приключиха победният рейд на тима. Португалецът заби ефектно топката в собствената си врата в самия край на мача – в 85-та минута, отклонявайки неспасяемо с глава подаване от ъглов удар в далечния ъгъл на вратаря Витаутас Черниаускас.

Двубоят започна с неочаквано открит футбол от домакините, които нямаха проблеми да атакуват и изобщо не се бяха притеснили от съперника. Първият точен удар дойде в 15-та минута и бе дело на Рубен Пинто, но Христо Иванов показа завиден рефлекс и спаси сигурно попадение. Страхотен първи шанс пропиля Иван Стоянов, изведен сам срещу Черниаускас. Капитанът на „виолетовите“ опита да прати топката под гредата, но заложи прекалено много на силата и кълбото излетя над вратата. В 26-та минута Георги Сърмов изпълни пряк свободен удар на около 25 метра от вратата и, въпреки лекото си колебание, Черниаускас успя да улови.

Лампичката за „червените“ светна и те вдигнаха оборотите достатъчно, за да открият в 31-та минута. Манолев проби отдясно и центрира за Каранга, който с доста сила с глава насочи в мрежата за 1:0.

Етър реагира светкавично и само 2 минути по-късно изравни чрез голмайстора си Самб Бадара. Попадението бе идентично на това на Каранга, като сенегалецът засече точно подаването на Сашо Александров.

В последните 10 минути от полувремето играта бе доста накъсана и нервна, като старт на това даде цинично нарушение на Димо Атанасов. В добавеното време Божидар Чорбаджийски с решителна намеса спря удара на Сърмов към вратата.

Второто полувреме започна с фрапантен пропуск на Каранга. Голмайсторът на Първа лига бе изведен очи в очи с Христо Иванов, но нанесе недостатъчно добър удар и вратарят на Етър спаси. В 49-та минута Тиаго бе заменен принудително от Раул Лое и в постройката на ЦСКА настъпи промяна, като Кристиян Малинов зае позицията на плеймейкър зад Каранга. В 56-та минута халфът стреля силно и неточно от дистанция, а преди това и резервата Кулма не сполучи с изстрел от воле.

В 62-та минута Каранга се реваншира за пропуска си от началото на полувремето. Нападателят отново бе заел идеална позиция, за да засече с глава центриране на Рубен Пинто за 2:1.

ЦСКА постепенно отстъпи инициативата на Етър и започна да изчаква шансове за трети гол на контраатака. Такъв имаше в 76-та минута, но Каранга се засуети в наказателното поле и не успя да стреля. Домакините пък така и не успяваха да застрашат Черниаускас. Показателно за настъпателните им действия бе пускането в игра на Александър Барт на мястото на Малинов в 84-та минута. 60 секунди по-късно „червените“ бяха шокирани от Пинто. Португалският полузащитник скочи да чисти центриране от корнер, но вместо това отклони красиво с парабола над вратаря в далечния ъгъл за 2:2.

ЕТЪР – ЦСКА 2:2
0:1 Фернандо Каранга (30)
1:1 Самб Бадара (32)
1:2 Фернандо Каранга (62)
2:2 Рубен Пинто (85-авт)

ЕТЪР: Христо Иванов, Александър Александров, Яни Пехливанов, Иван Скерлев,  Веселин Минев(79 мин. Иван Вълчанов), Димо Атанасов, Георги Сърмов, Йордан Апостолов, Иван Стоянов (к) (90 мин. Джихат Кямил), Самб Бадара (89 мин. Иван Петков), Румен Руменов

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски (к), Николай Бодуров, Рубен Пинто, Кевин Меркадо (70 мин. Раул Лое),  Станислав Манолев, Кристиян Малинов (84 мин. Александър Барт), Александър Дюлгеров, Тиаго Родригес (49 мин. Густаво Кулма), Фернандо Каранга