Така се празнува ЧРД на Ганчев! ЦСКА преби Берое с 6:0

7 Dni CSKA10.12.201712480
ЦСКА - Берое, Фернандо Каранга, Александър Дюлгеров, Енрике Рафаел

ЦСКА завърши по фантастичен начин мачовете от есенния дял в Първа лига. Армейците разгромиха Берое с 6:0 и така поне за 24 часа излязоха на върха във временното класиране преди утрешния мач между Пирин и Лудогорец. В герой за армейците се превърна нападателят Фернандо Каранга, който заби хеттрик, а останалите попадения бяха дело на Кирил Десподов, Тиаго Родригес и Станислав Манолев. Талантливият Десподов освен с гола си се отчете и с три асистенции. Най-сладкото за всички фенове на ЦСКА е, че тази изразителна победа дойде точно в деня, в която благодетелят на червените Гриша Ганчев празнува своя 55-ия рожден ден.

Борислав Цонев отправи първия удар в мача преди да са изтекли и 2 минути, но не затрудни Черниаускас. Десподов отвърна със същото за ЦСКА. “Червените” бяха по-агресивни и в 11-та минута Кристиян Малинов притисна Карлос Охене в центъра. Ганаецът сбърка и топката се озова в Каранга, който перфектно изведе Десподов на границата на наказателното поле. Крилото, без много да се замисля, стреля и след лек рикошет в тялото на хвърлилия се в краката му Матеус Леони, топката прехвърли Перниш за 1:0. Десподов се разписа в четвърти пореден мач и вече има шест попадения на сметката си.

Берое отговори с две опасни подавания към Мартин Камбуров, с които се справиха последователно защитник и вратарят на “червените”. В 26-та минута съдиите допуснаха сериозна грешка, спирайки със засада изскочилият сам срещу Черниаускас голмайстор №3 в историята на българския елит. Камбуров бе покрит от двамата централни бранители, но страничният рефер вдигна флага си.

ЦСКА изпусна да накаже две фрапантни грешки на защитата и вратаря на Берое в рамките на малко повече от минута. Душан Перниш и двата пъти прати топката на пътя на футболисти на “червените”. Камен Хаджиев обаче изчисти от пред голлинията удара с глава на Каранга, a във втория случай кариоката стреля над вратата от 10 метра.

В 43-та минута логичното все пак се случи и ЦСКА удво преднината си. Десподов бе изведен от отдясно и подаде на празна врата за Каранга, а голмайсторът на Първа лига направи 2:0 с лекота. В последната минута на полувремето Берое стигна до най-добрия си шанс, но Черниаускас улови изстрела с глава на Хаджиев след корнер.

В продължението на първата част Каранга реши всичко в мача. Недялков центрира за непокрития на втора греда Десподов, който стреля от въздуха, а успоредно на голлинията бразилецът се хвърли и с гърди направи 3:0.

Втората част започна с познатата комбинация Десподов – Каранга и четвърти гол в мрежата на заралии в 52-та минута. Попадението бе абсолютно копие на второто в мача и тотално уби интригата в него, като ЦСКА намали оборотите, но Берое въпреки това не успя да застраши вратата на Черниаускас. “Червените” можеха да вкарат пети гол в 68-та минута, но Каранга с глава не успя да уцели целта. Резервата Рубен Пинто, който бе заменил Малинов, също не сполучи с мощния си изстрел по диагонала. Станислав Манолев замени Александър Дюлгеров.

В 73-та минута Берое направи най-добрата си атака в мача. Георги Динков бе изведен отляво и нахлу до аутлинията наказателното поле, откъдето върна за Цонев. Халфът обаче стреля много, много високо над вратата. В следващата атака Черниаускас направи и първото си сериозно спасяване в мача, избивайки фронтален удар на резервата Серджиу Негруц. В ответната атака Енрике пропусна да направи 5:0 от близка дистанция, като това бе последното му действие в мача – замени го Кевин Меркадо, който асистира с центриране от фланга на Тиаго за петия гол.

Антон Карачанаков отправи силен удар в гредата в 80-та минута, а топката се върна в Камбуров, но прекалено неудобно, за да направи той добавка и да отбележи 197-ия си гол в елита, с който да измести Наско Сираков от второто място във вечната голмайсторска листа.
Две минути преди края на редовното време Манолев се пребори последователно с трима защитници на Берое преди да промуши топката в близкия ъгъл на Перниш за крайното 6:о в мача.
С победата ЦСКА събра 47 точки и за момента е с две пред Лудогорец, който утре гостува на Пирин в Благоевград. “Червените” по този начин поднесоха и подаръка си за рождения ден на своя благодетел Гриша Ганчев, който днес навършва 55 години. Берое изпусна възможността да се доближи само на 2 точки от Левски и остава на четвърта позиция с 34, на 2 пред Ботев Пд и 3 пред градския съперник Верея, който също се издъни днес с 1:1 срещу Витоша.

ЦСКА – БЕРОЕ 6:0
1:0 Кирил Десподов (11)
2:0 Фернандо Каранга (43)
3:0 Фернандо Каранга (45+2)
4:0 Фернандо Каранга (52)
5:0 Тиаго Родригес (77)
6:0 Станислав Манолев (88)

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Александър Дюлгеров (69 мин. Станислав Манолев ), Александър Барт, Николай Бодуров, Антон Недялков, Раул Лое, Кристиян Малинов (58 мин. Рубен Пинто), Тиаго Родригес, Енрике Рафаел (75 мин. Кевин Меркадо), Кирил Десподов, Фернандо Каранга

БЕРОЕ: Душан Перниш, Милен Желев, Иван Иванов, Камен Хаджиев, Педро Еуженио (68 мин. Емин Ахмед), Мартин Райнов, Карлос Охене (57 мин. Серджиу Негрут), Борислав Цонев, Матеус Леони (46 мин. Георги Динков), Антон Карачанаков, Мартин Камбуров