ЦСКА се развихри в Испания! “Червените” размазаха Капело и компания

7 Dni CSKA24.01.201842620
ЦСКА - Лудогорец, Кирил Десподов, Фернандо Каранга

ЦСКА победи Дзянсу Сунинг с 8:0 в първата контрола на червените в Испания. Кирил Десподов откри резултата в 17-ата минута, Фернандо Каранга удвои в 36-ата минута, а три минути преди края на първата част се разписа и новото попълнение Роланд Алберг. В 65-ата минута Десподов вкара втория си гол, а само 180 секунди по-късно оформи своя хеттрик. До края на мача паднаха още три попадения. Първо се разписа Радослав Живков в 84-ата минута. Секунди по-късно същото направи Стойчо Атанасов, а последното попадение отбеляза Станислав Манолев от дузпа.

Китайците са водени от легендарния италиански специалист Фабио Капело. През миналия сезон завършиха на 12-то място в местното първенство.

Червените създадоха първата опасна ситуация в мача. Тя дойде в 11-ата минута, когато Кирил Десподов намери по земя Фернандо Каранга, който чукна топката към Роланд Алберг, новото попълнение стреля фронтално от десетина метра, но покрай дясната греда.

Китайският тим отговори с голово положение в 14-ата минута, когато техен футболист стреля силно, Китанов изби, последва добавка с глава, но за късмет на българския тим тя не намери празната врата, а профуча над напречната греда.

Малко по-активната игра на ЦСКА от началото на проверката даде резултат в 17-ата минута. Тогава Каранга бе фаулиран на границата на наказателното поле, а Десподов с великолепен шут над стената откри резултата.

В 31-ата минута българският тим бе много близо до второ попадение, но Каранга, който се намираше на два-три метра от вратата на противника, не успя да засече центриране отдясно. Пет минути по-късно Каранга удвои. Бразилецът се възползва от груба грешка на китайския вратар, отне му топката и без проблем вкара – 2:0 за ЦСКА.

До края на полувремето червените успяха да вкарат още веднъж. След поредна грешка в защитата на китайците топката достигна до Каранга, който намери Роланд Алберг. Новото попълнение майсторски преодоля бранител на противника и озовал с очи в очи с вратаря покачи на 3:0.

Доминацията на червените продължи и след почивката, което бързо даде резултат. В 65-ата минута Кирил Десподов бе съборен в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа. Младият нападател продължи с рецитала и само 180 секунди по-късно покачи на 5:0, след като засече с глава центриране отдясно.

Крайното 8:0 оформиха влезлият като резерва Радослав Живков, а след него и Атанасов и Манолев. Опитният национал вкара от бялата точка.

8:0 Станислав Манолев 90 д.

Стартов състав: 12. Георги Китанов, 2. Стойчо Атанасов, 5. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски, 18. Александър Георгиев, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 10. Роланд Алберг, 17. Енрике Рафаел, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 1. Слави Петров, 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон Телес, 25. Александър Барт, 11. Станислав Манолев, 23. Александър Дюлгеров, 26. Валентин Антов, 29 Никола Борисов, 16. Раул Лое, 7. Жан Бланко, 24. Божидар Чуканов, 27. Радослав Живков