ЦСКА направи нещо, което не се бе случвало от 5 години! Вижте какво постигнаха армейците в контролата срещу Динамо

7 Dni CSKA29.01.201839870
ЦСКА - Берое, Фернандо Каранга, Александър Дюлгеров, Енрике Рафаел

ЦСКА вече изигра три контроли от началото на зимната си подготовка. Армейците записаха две победи и едно реми срещу украинския Динамо.

По време на проверките ЦСКА записа някои доста интересни постижение. А най-любопитното е, че за първи път от 5 години насам в титулярния състав на тима личаха имената на трима бразилци.

• ЦСКА е използвал 24 играчи в трите си контроли от началото на годината. С най-много минути е Чорбаджийски – 237. Кота 200 са преминали само още двама – Десподов и Тиаго.
  • 14 от футболистите, взели участие в проверките, са българи, останалите 10 са чужденци. Цели четирима са под 20-годишна възраст – Антов (17 г.), Живков (18 г.), Чуканов (18 г.) и Никола Борисов (17 г.). С изключение на Живков другите са родени през новия век (набор 2000 г.). Стойчо Атанасов е точно на 20 години.
  • ЦСКА е в серия от 27 мача без загуба в първенството, турнира за купата и контроли. В тях червените са записали 22 победи и 5 равенства при 78:19 голова разлика. Последното поражение бе 0:1 от Лудогорец на 22 юли, като оттогава са изминали 192 дни, в които ЦСКА не е побеждаван!
  • В най-много голове в контролите – по 3, са участвали Десподов и новото попълнение Алберг. Десподов реализира хеттрик срещу Дзянсу, а Алберг има 2 попадения (по едно срещу Вихрен и китайците) и една асистенция за Каранга срещу Дзянсу. Холандецът участва най-често в голове – по веднъж на всеки 63 минути, а Десподов – на 71.
  • Седем играчи са реализирали 10-те гола на ЦСКА в зимните проверки. Армейците бележат много голяма част от головете си с десния крак, също както е в първенството. 7 от 10-те попадения са реализирани по този начин. С глава са вкарани 2 (Бланко и Десподов), а има и едно с левия крак на Алберг.
  • Трима бразилци бяха титуляри за ЦСКА в контролата с Динамо Киев. Толкова играчи от тази страна не бяха стартирали за армейците от близо 5 години! За последно това се случва на 7 май 2013 г. при победата с 3:1 срещу Монтана на “Огоста”. Тогава сред титулярите на червените попадат халфът Лукас Саша, плеймейкърът Марсио Марсиньо и централният нападател Мишел Платини. Срещу Динамо за ЦСКА играха левият бек Жеферсон, лявото крило Енрике и нападателят Каранга.