В ЦСКА станаха специалисти по късните драми! Ето колко гола са вкарали армейците в заключителните минути

7 Dni CSKA13.03.20183240
Пирин Благоевград - ЦСКА, играчи, фенове, Фернандо Каранга, Кирил Десподов, Жан Карлос Бланко

Армейците вече имат 32 гола през вторите полувремена срещу 26 преди почивката. Цели 14 от попаденията им са в заключителните 15 минути.

Срещу Пирин (2:1) ЦСКА във втори пореден мач стигна до успеха в последните 5 минути. Победата донесе Каранга в продължението, а преди това Енрике бе точен в 86-ата минута за 2:1 над Етър на “Армията”.

ЦСКА е вкарал 9 пъти в заключителните 5 минути този сезон. Шест от тези голове са в последните 6 мача на тима. Преди това за 19 двубоя червените бяха вкарали само 3 пъти след 85-ата минута. Десподов и Каранга имат по два късни гола, а Кубемба, Манолев, Бланко, Джеси и Енрике – по 1.

Срещу Пирин ЦСКА за втори път стигна до победа в шампионата с гол в добавеното време – предишният случай бе срещу Черно море на “Тича” (1:0) на 16 септември. Тогава също се разписа Каранга.

35 от головете на ЦСКА са с десен крак, 11 с глава, 8 с ляв крак, 2 с тяло, а има и 2 автогола.

Срещу Пирин ЦСКА записа втори обрат в първенството. Първиятбе при историческия успех над Лудогорец на 5 ноември в Разград. Тогава двубоят също завърши 2:1. Червените обърнаха и Ботев Враца, но за купата – 3:1.