Червена България полудя от кеф и продължава да мечтае за титлата! Каранга “закла” Левски на наводнения “Васил Левски”

7 Dni CSKA18.03.201827050
ЦСКА - Левски, Фернандо Каранга

Мечтата на ЦСКА да се окичи със златните медали навръх 70-годишния си юбилей продължават да са живи. Армейците спечелиха с минималното 1:0 първото за годината вечно дерби с Левски. В герой за ЦСКА за пореден път се превърна нападателят Фернандо Каранга, който вкара победното попадение. Играчите на двата отбора бяха изключително затруднени от тежките климатични условия и наводнения терен.

ЦСКА започна по-тромаво мача, но постепенно играчите на Стамен Белчев изнесоха топката в предни позиции. Армейците, както и техните съперници, бяха затруднени изключително много от тежкия и наводнен терен.

В 24-ата минута именно лошия терен можеше да изиграе лоша шега на сините. Централният защитник на Левски Давид Яблонски върна лошо топката към Митрев, който със сетни усилия изби пред Тиаго. Топката попадна в краката на Фернандо Каранга, но бразилецът не успя да успя да овладее топката. Десетина минути по-късно хубав удар на Каранга с глава мина на сантиметри от дясната греда на Митрев.

В 43-ата минута пред Левски се откри най-чистото положение в мача. Станислав Костов се откъсна от защитата, но вместо да търси подаване, стреля от малък ъгъл и Черниаускас изби в ъглов удар.

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

След почивката ситуацията на терена не се промени. Тежкият терен продължаваше да затруднява двата отбора. Първата интересна ситуация след паузата бе свързана с един пряк свободен удар на Тиаго. Португалецът придаде нужната сила на своя удар, но топката премина малко над горната греда на Митрев.

Кристиян Малинов опита да разчупи шаблона на събитията с отличен пробив през центъра в 65-ата минута. Последва негов изстрел от средна дистанция, който не затрудни стража на Левски. “Сините” пък отвърнаха с пряк свободен удар на Прохазка, който намери стената.

С оглед спокойното развитие на срещата, сякаш никой не очакваше, че гол ще падне до последния съдийски сигнал. Не така обаче мислеха момчетата на Стамен Белчев, които нанесоха своя удар в 84-ата минута. Всичко стана след остро изпълнен фаул от Тиаго. Топката премина през купа от играчи, за да бъде докосната от Фернандо Каранга и да се окаже в мрежата на безпомощния Божидар Митрев.

В следващия кръг ЦСКА ще мери сили с Ботев (Пд).