ЦСКА набира скорост! Армейците треснаха японския В-Варен в Австрия

7 Dni CSKA23.06.201814550
ЦСКА - Етър, Контрола, Отбор

ЦСКА записа втора победа от началото на лятната си подготовка и първа по време на лагера в Австрия. Момчетата на Нестор Ел Маестро се наложиха с 3:0 над японски В-Варен Нагасаки. Тиаго Родригес беше точен в 21-ата минута, а Кристиян Малинов удвои в 42-ата минута. В самия край на мача пък Едвин Джеси оформи класическата победа.

Фернандо Каранга, Енрике Рафаел, Данте Стипица и Слави Петров не взеха участие в мача. Бразилският голмайстор продължава да се готви по индивидуална програма и не е готов за игра, Енфике е с вирусна инфекция. Резервните вратари Данте Стипица и Слави Петров пък получиха почивка.

Играчите на Нестор Ел Маестро започнаха по-плахо мача, но постепенно изравниха играта и започнаха по-сериозно да поглеждат към противниковата врата. В 12-ата минута Жоржиньо центрира остро в пеналта към Колев, който обаче не се ориентира и пропусна. В 20-ата минута играч на В-Варен стреля от далечно разстояние, но топката премина покрай вратата на Черниаускас. Само 60 секунди по-късно ЦСКА откри резултата чрез Тиаго Родригес, който с елегантен изстрел не остави никакви шансове на противниковия вратар.

Три минути преди края на първото полувреме Кристиян Малинов нахлу в полето на японците, финтира бранител и с безпощаден удар с левия крак покачи на 2:0. Малко след това пък Никола Колев стреля от дъгата на наказателно поле, а топката срещна сглобката на вратата.

В началото на второто полувреме треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро направи множество промени в състава си, а и смени схемата на игра на 4-5-1, като Едвин Джеси действаше зад нападателя Тонислав Йорданов.  Множеството рокади обаче доведоха до сериозен спад в играта на армейците. През по-голямата част от времето тимът на Ел Маестро предоставяше инициативата на японците и дебнеше за контраатаки.

На практика през вторите 45 минути ЦСКА се отбраняваше с линия от шестима, пред която заставаха тримата халфове, а съперниците бяха пресирани около централната зона от нападателя Тонислав Йорданов. Младокът показа добро четене на играта в 77-та минута, когато нагласи топката за Александър Георгиев. Той стреля от наказателното поле, но неточно. В следващата минута Джеси изпълни добре пряк свободен удар, но сантиметри го разделиха от попадение. Ганайският национал все пак се записа сред голмайсторите 2 минути преди края на срещата, когато оформи и крайният резултат след перфектна контраатака.

ЦСКА – В-Варен Нагасаки 3:0
1:0 Тиаго Родригес (21)
2:0 Кристиян Малинов (42)
3:0 Едвин Джеси (88)

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 29. Борис Секулич, 5. Николай Бодуров, 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес, 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел, 20. Тиаго Родригес, 22. Никола Колев, 7. Жоржиньо, 19. Кирил Десподов

Резерви: 33. Георги Китанов (в), 4. Божидар Чорбаджийски, 23. Александър Дюлгеров, 2. Стойчо Атанасов, 24. Стивън Перейра, 14. Ангел Лясков, 26. Валентин Антов, 6. Рубен Пинто, 8. Едвин Джеси, 18. Александър Георгиев, 21. Тонислав Йорданов